تمدن سازی نوین اسلامی براساس اشتراکات دینی جوامع مسلمان
دکتر حسن عبدی پور، مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب، از جمله مهمانان ویژه شرکت کننده در دهمین همایش بین المللی سیره علوی بود که چهارشنبه، هشتم اسفندماه، به میزبانی دانشگاه لرستان و با پذیرش نزدیک به 170 مقاله برگزار شد.
در دیدار با معاون «مرکز تئوری تطبیقی و علوم فرهنگی دانشگاه پادربورن» تاکید بر همکاری پژوهشگاه با دانشگاه پادربورن آلمان
در دیدار رئیس اداره بین الملل پژوهشگاه و رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام با معاون «مرکز تئوری تطبیقی و علوم فرهنگی دانشگاه پادربرن» بر همکاری های علمی پژوهشگاه و مرکز تاکید شد.
مسؤول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب تشریح کرداهداف و برنامه های مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
حسن عبدی پور مسؤول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب به تشریح اهداف و برنامه های این مجمع در آینده پرداخت و گفت: هدف از برگزاری (نشست ها و کارگاه ها علمی با حضور اندیشمندان جهان عرب ) این است که ما به کمک نخبگان جهان عرب، امت اسلامی را با محتواهای اسلامی، بیشتر آشنا کنیم. بدیهی است هر مقداری که بتوانیم فلسفه و اندیشیدن را در جهان اسلام تقویت کنیم به همان مقدار عرصه بر افراط گرایی و سلفی تنگ تر خواهد شد.
دیدار هیئت اساتید دانشگاه های کشور تونس با حضرت آیت الله العظمی جعفر سبحانی
با همکاری اداره بین الملل مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه، اساتیدی از دانشگاه های تونس با حضرت آیت الله العظمی سبحانی دیدار و گفتگو کردند.
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می کند.برگزاری کارگاه های « حکمت متعالیه ، حکمت سیاسی متعالیه و عرفان» برای اساتید تونسی
در راستای همکاری های علمی و بین الملل، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی میزبان اساتید و اندیشمندانی از کشور تونس برای شرکت در کارگاه های مرتبط با حکمت متعالیه ، حکمت سیاسی متعالیه و عرفاناز دهم تا هفدهم بهمن ماه است.
برگزاری پیش نشست همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب به میزبانی گروه همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه لرستان
پیش نشست همایش بین المللی گفت­گوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب، با هدف تقویت زمینه­ های گفت¬وگوی بین ایران و جهان عرب، با حضور رئیس اداره بین­ الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و به میزبانی گروه همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه لرستان برگزار شد.
در دیدار رئیس اداره بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با رِئیس دانشگاه لرستانامضای تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشگاه با دانشگاه لرستان
رئیس اداره بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در پیش نشست همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب در روز دوشنبه با رئیس دانشگاه لرستان، دیدار و گفتگو کرد.
در راستای همایش گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب برگزار شد. برگزاری هفتمین پیش نشست با عنوان «عرصه های گفتگوهای نخبگانی» در دانشگاه حضرت معصومه قم
در راستای برگزاری همایش گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب، روز سه شنبه 27 آذرماه هفتمین جلسه هم اندیشی با عنوان «عرصه های گفتگوهای نخبگانی» در سالن همایش دانشگاه حضرت معصومه قم برگزار گردید.
در راستای برگزاری همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنیبرگزاری پیش نشست یک روزه باعنوان «زمینه‎های گفتگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» در دانشگاه لرستان
مرکز گروه مطالعات تمدنی به همراه دانشگاه لرستان، پیش نشستی را در راستای برگزاری پیش‎نشست‎های علمی مرتبط با همایش بین‎المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم‎انداز تمدنی ایران و جهان عرب، برگزار می کنند.
گزارشی از وضعیت تامین محتوای همایش گفتگوی فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب
دکتر رسول نوروزی مدیر گروه پژوهشی مطالعات تمدنی در جلسه ای با آقای عبدی پور رئیس اداره بین الملل مرکز همکاری ها، به تشریح وضعیت تامین محتوای همایش گفتگوی فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب ارائه داد.
در دیدار معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران مطرح شدتاکید بر لزوم حضور پررنگ بانوان در عرصه بین الملل
حسن عبدی پور مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب صبح امروز در دیدار با خانم ظهیری معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران به ضرورت حضور پررنگ تر بانوان در مجمع اندیشمندان ایران و بالتبع آن در عرصه بین الملل تاکید کرد.
در دیدار با رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قم مطرح شدارائه راهکارهای افزایش هم اندیشی اعضای مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
آقای حسن عبدی پور دبیر مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب صبح امروز با آقای عباس عزیزی رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات قم در خصوص راه های افزایش ارتباطات مجمع و دفتر نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات به بحث و گفتگو پرداختند.
در دیدار مسئولان پژوهشگاه با مسئولان موسسه الدلیل همکاری برای تولید محتوای دینی بومی شده براساس نیاز جامعه عراق
در دیدار مسئولان پژوهشگاه از موسسه الدلیل در روز دوشنبه، شیخ صالح الوائلی رئیس موسسه، به استفاده این موسسه از دلیل و عقلانیت برای گسترش علوم دینی و تولید محتوای دینی بومی شده مشترک با پژوهشگاه براساس نیاز جامعه عراق تاکید شد.
حسن محمدی – مدیر موسسه اندیشه ملل و اندیشه نور:تبلیغ به شیوه نوین برای عموم در میان کشورهای غیرفارسی زبان
در دیدار «حسن عبدی» دبیر مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب با «حسن محمدی تبار» مدیر موسسه اندیشه ملل و اندیشه نور، تبلیغ به 20 زبان به شیوه های نوین در میان عامه مردم را از اهداف بلند مدت این موسسه بر شمرد.
از سوی بنیاد بین المللی غدیر برگزار شدتجلیل از علامه شرف‌الدین در سومین همایش ملی غدیر
گرامیداشت علامه سیدعبدالحسین شرف‌الدین عاملی از علمای تقریبی لبنان در سومین همایش ملی غدیر روز شنبه 10 شهریور ماه در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
به منظور بسط تعامل و تقویت سهم اندیشمندان ایران و جهان عرب امضای تفاهم نامه ی همکاری دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب با دو دبیرخانه همسو
به منظور بسط تعامل و تقویت سهم اندیشمندان ایران و جهان عرب در حل چالش های موجود در مسیر روابط فرهنگی و با هدف پیدا کردن راه های مشترک جهت برون رفت از آن، تفاهم نامه ای بین دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب و دبیرخانه های «کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری» و «کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» منعقد شد.
با انعقاد تفاهم نامه همکاری:افزایش همکاری های پژوهشی و بین المللی پژوهشگاه و دانشگاه ایلام
در راستای افزایش تعاملات علمی و بین المللی و همکاری اعضای هیئت علمی و محققان پژوهشگاه با مجامع بین المللی، تفاهم نامه ای بین رئوسای پژوهشگاه و دانشگاه ایلام با همکاری اداره بین الملل مرکز همکاری ها در مردادماه منعقد شد.
در نامه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به رئیس دفتر تبلیغات اسلامی مطرح شدتاکید برحمایت و تقویت فعالیت های دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نامه ای به دکتر واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خواستار حمایت و تقویت فعالیت های دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب شد.
در راستای برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهاندیدار و گفتگوی مسئولان پژوهشگاه با مدیر گروه زبان عربی دانشگاه اصفهان و معاون محترم بین الملل دفتر مقام معظم رهبری
در راستای برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان دکتر لک زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دکتر خاقانی مدیر گروه زبان عربی دانشگاه اصفهان و دبیر علمی همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان با حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن قمی معاون محترم بین الملل دفتر مقام معظم رهبری «مدظله العالی» به دیدار و گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
در راستای برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهاننشست مقدماتی رئوسای اداره بین الملل پژوهشگاه و گروه عربی دانشگاه اصفهان با معاون آموزش حوزه علمیه قم
جلسه مقدماتی رئوسای اداره بین المللی پزوهشگاه و گروه عربی دانشگاه اصفهان با معاون آموزش حوزه علمیه قم به منظور برگزاری هر چه بهتر همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان در مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم برگزار شد.
123>>>
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما