کمیته علمی همایش گفتگوی فرهنگی در چشم انداز تمدنی برگزار می کندبرگزاری پیش نشست علمی «عرصه های گفتگوی نخبگانی» در دانشگاه حضرت معصومه (س)
در راستای همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب، کمیته علمی این همایش با همکاری دانشگاه حضرت معصومه(س) قم، پیش نشستی را در روز دوشنبه 27 آذرماه برگزار می کند.
در راستای برگزاری همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنیبرگزاری پیش نشست یک روزه باعنوان «زمینه‎های گفتگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» در دانشگاه لرستان
مرکز گروه مطالعات تمدنی به همراه دانشگاه لرستان، پیش نشستی را در راستای برگزاری پیش‎نشست‎های علمی مرتبط با همایش بین‎المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم‎انداز تمدنی ایران و جهان عرب، برگزار می کنند.
گزارشی از وضعیت تامین محتوای همایش گفتگوی فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب
دکتر رسول نوروزی مدیر گروه پژوهشی مطالعات تمدنی در جلسه ای با آقای عبدی پور رئیس اداره بین الملل مرکز همکاری ها، به تشریح وضعیت تامین محتوای همایش گفتگوی فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب ارائه داد.
در دیدار معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران مطرح شدتاکید بر لزوم حضور پررنگ بانوان در عرصه بین الملل
حسن عبدی پور مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب صبح امروز در دیدار با خانم ظهیری معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران به ضرورت حضور پررنگ تر بانوان در مجمع اندیشمندان ایران و بالتبع آن در عرصه بین الملل تاکید کرد.
در دیدار با رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قم مطرح شدارائه راهکارهای افزایش هم اندیشی اعضای مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
آقای حسن عبدی پور دبیر مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب صبح امروز با آقای عباس عزیزی رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات قم در خصوص راه های افزایش ارتباطات مجمع و دفتر نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات به بحث و گفتگو پرداختند.
در دیدار مسئولان پژوهشگاه با مسئولان موسسه الدلیل همکاری برای تولید محتوای دینی بومی شده براساس نیاز جامعه عراق
در دیدار مسئولان پژوهشگاه از موسسه الدلیل در روز دوشنبه، شیخ صالح الوائلی رئیس موسسه، به استفاده این موسسه از دلیل و عقلانیت برای گسترش علوم دینی و تولید محتوای دینی بومی شده مشترک با پژوهشگاه براساس نیاز جامعه عراق تاکید شد.
حسن محمدی – مدیر موسسه اندیشه ملل و اندیشه نور:تبلیغ به شیوه نوین برای عموم در میان کشورهای غیرفارسی زبان
در دیدار «حسن عبدی» دبیر مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب با «حسن محمدی تبار» مدیر موسسه اندیشه ملل و اندیشه نور، تبلیغ به 20 زبان به شیوه های نوین در میان عامه مردم را از اهداف بلند مدت این موسسه بر شمرد.
از سوی بنیاد بین المللی غدیر برگزار شدتجلیل از علامه شرف‌الدین در سومین همایش ملی غدیر
گرامیداشت علامه سیدعبدالحسین شرف‌الدین عاملی از علمای تقریبی لبنان در سومین همایش ملی غدیر روز شنبه 10 شهریور ماه در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
به منظور بسط تعامل و تقویت سهم اندیشمندان ایران و جهان عرب امضای تفاهم نامه ی همکاری دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب با دو دبیرخانه همسو
به منظور بسط تعامل و تقویت سهم اندیشمندان ایران و جهان عرب در حل چالش های موجود در مسیر روابط فرهنگی و با هدف پیدا کردن راه های مشترک جهت برون رفت از آن، تفاهم نامه ای بین دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب و دبیرخانه های «کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری» و «کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» منعقد شد.
با انعقاد تفاهم نامه همکاری:افزایش همکاری های پژوهشی و بین المللی پژوهشگاه و دانشگاه ایلام
در راستای افزایش تعاملات علمی و بین المللی و همکاری اعضای هیئت علمی و محققان پژوهشگاه با مجامع بین المللی، تفاهم نامه ای بین رئوسای پژوهشگاه و دانشگاه ایلام با همکاری اداره بین الملل مرکز همکاری ها در مردادماه منعقد شد.
در نامه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به رئیس دفتر تبلیغات اسلامی مطرح شدتاکید برحمایت و تقویت فعالیت های دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نامه ای به دکتر واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خواستار حمایت و تقویت فعالیت های دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب شد.
در راستای برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهاندیدار و گفتگوی مسئولان پژوهشگاه با مدیر گروه زبان عربی دانشگاه اصفهان و معاون محترم بین الملل دفتر مقام معظم رهبری
در راستای برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان دکتر لک زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دکتر خاقانی مدیر گروه زبان عربی دانشگاه اصفهان و دبیر علمی همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان با حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن قمی معاون محترم بین الملل دفتر مقام معظم رهبری «مدظله العالی» به دیدار و گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
در راستای برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهاننشست مقدماتی رئوسای اداره بین الملل پژوهشگاه و گروه عربی دانشگاه اصفهان با معاون آموزش حوزه علمیه قم
جلسه مقدماتی رئوسای اداره بین المللی پزوهشگاه و گروه عربی دانشگاه اصفهان با معاون آموزش حوزه علمیه قم به منظور برگزاری هر چه بهتر همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان در مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم برگزار شد.
در راستای تقویت تعاملات بین المللی پژوهشگاهامکان دسترسی به مجموع آثار و کتب مرکز مطالعات فرهنگی جدید مرکز مطالعات فرهنگی بین المللی فراهم شد.
با همکاری مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب و مرکز مطالعات فرهنگی بین المللی محتوای 5 جلد از آثار مرکز مطالعات فرهنگی در سایت مجمع بارگذاری شد.
رئیس دانشگاه تهران عنوان کردتقویت دیپلماسی علمی راهکار ارائه تصویر حقیقی ایران در عرصه بین‌الملل
رئیس دانشگاه تهران تقویت دیپلماسی را علمی بهترین راهکار برای ارائه تصویر حقیقی ایران در عرصه‌های بین‌المللی دانست و گفت: دانشگاه‌های کشور باید این سیاست را در اولویت برنامه‌های خود قرار بدهند
دکتر عبدی پور رئیس اداره بین الملل پژوهشگاه در نشست «حوار دور النشر العربیه.»تاکید بر ضرورت شبکه سازی برای بهره گیری از پتانسیل های ایران و جهان عرب
در نشست «حوار دور النشر العربی» که با همکاری اداره بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سرای ملل سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار شد، اندیشمندانی از ایران و جهان عرب به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
در دیدار با وزیر علوم و آموزش عالی عراقبیانات رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلام و دبیرکل مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
دکتر نجف لکزایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حاشیه همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی جهان عرب و در دیدار با دکتر عبدالرزاق وزیر علوم و آموزش عالی عراق به ابراز تمایل این پژوهشگاه برای همکاری جهت گسترش فلسفه سیاسی در کشور عراق با همکاری آن وزارت تاکید کرد.
نجف لک‌زایی:عدل مبنای اسلام برای برقراری امنیت/پایبندی به عهدنامه‌ها واجب است
نجف لک زایی گفت: آیت الله جوادی آملی، روابط بین الملل را همزیستی عادلانه و مسالمت آمیز امت ها با یکدیگر می دانند و معتقدند رسم و رسوم ها نمی تواند که مصدری مشترک برای قوانین بشری باشد.
حسن عبدی پور: مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عربتمدن اسلامی بر پایه فکر و فلسفه اسلامی شکل گرفته است
عبدی پور،مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب گفت: پایه های تمدن اسلامی، تفکر فلسفی اسلامی است که آمیخته ای از عقل و نقل و در فلسفه ملاصدرا به خوبی متجلی شده است.
پیام آیت الله جوادی آملی به همایش نقش اندیشه‌های فلسفی در گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب
آیت الله جوادی آملی به همایش جایگاه اندیشه‌های فلسفی در گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب پیامی صادر کردند. به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله العظمی جوادی آملی به همایش جایگاه اندیشه های فلسفی در گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب پیامی صادر کردند.
12>>>
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما