مرکز مدیریت
در دیدار معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران مطرح شد تاکید بر لزوم حضور پررنگ بانوان در عرصه بین الملل حسن عبدی پور مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب صبح امروز در دیدار با خانم ظهیری معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران به ضرورت حضور پررنگ تر بانوان در مجمع اندیشمندان ایران و بالتبع آن در عرصه بین الملل تاکید کرد. به گزارش دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب،  مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب، در ابتدای این جلسه به تشریح فعالیت های  مجمع پرداخت و سپس به ضرورت حضور بانوان حوزوی در مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب و فعالیت های بین المللی در قالب ارائه مقاله و سخنرانی در همایش های بین المللی مرتبط با مجمع اشاره کرد و اعلام داشت که مجمع آمادگی لازم برای همکاری در این زمینه با معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران را دارد.
 وی با اشاره به پتانسیل های موجود در مجمع،  ارتباط با مراکز متعدد حوزوی و دانشگاهی و سازمان فرهنگ و ارتباطات از امتیازات مجمع دانست. 
مسئول دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب گفت: اولویت این مجمع، گفت و گو، همکاری و تبادل تجربیات به مراکز علمی، آموزشی کشورهای عربی و اسلامی است. 
عبدی پور در ادامه افزود: عدم آشنایی به زبان های انگلیسی و عربی و محدود بودن سفرهای خارجی به یک سری از افراد خاص را از ضعف های فعالیت های بین المللی بر شمرد و خواهان تغییر در این روند شد. 

خانم ظهیری معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران  نیز ضمن اشاره به آشنایی خود با پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و همکاری وی در سال های گذشته با این پژوهشگاه، به دو ضعف اساسی در فعالیت های مراکز فرهنگی از جمله عدم آشنایی آنها با یکدیگر و فقدان همکاری مناسب آن ها دانست و نیازهای کشورهای مختلف به لحاظ فرهنگی را متفاوت دانست. 
معاون فرهنگی حوزه های عملیه افزود: محصور بودن مراکز فرهنگی در فعالیت های درون سازمانی و عدم تبلیغات مناسب را از دیگر ضعف های مراکز فرهنگی است و در ادامه خواهان پررنگ تر شدن فعالیت های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات در این موضوع شد. 
در پایان این دیدار مقرر شد، مجمع  و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، همکاری بیشتری برای رسیدن به اهداف مجمع اندیشمندان داشته باشند و در اولین گام این همکاری در همایش بین المللی گفت و گوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی مشارکت نماید. 
آدرس الکترونیکی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران http://farhangi.whc.ir است.  
 
منبع: دبیرخانه مجمع اندیشمندان ایران و جهان عرب
 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما